Obserwowałam muchę.
Stałam w łazience i obserwowałam muchę, która latała to tu, to tam.
Otworzyłam okno dachowe, aby wyleciała.
Podleciała pod okno, z góry z dołu i z różnych kierunków, ale nie wyleciała przez nie.
Siadałam na wannie i czekałam co zrobi.
Pomyślałam sobie co za tępy program, otwarte ma wyjście, a z uporem siedzi w klatce.
Takie ma napisane pętle zachowań no i cóż zrobisz, jak nic nie zrobisz.
Siedziałam wiec kilka minut, dalej ją obserwując, zanim w końcu opuściła pomieszczenie.
Przypomniałam sobie jak wiele razy – jak ta tępa mucha – łaziłam w klatce zachowań i przekonań.
Uśmiechnęłam się do siebie -nauczyciela znajdziesz wszędzie- i z lekkością patrząc na swoją przeszłość, wyszłam z łazienki, zamykając wcześniej okno.
Kurtyna.
Dzięki wielkie.
UWAGA: KURS z VR i Biofeedack 27,28.06.2026 w Krakowie – zostało kilka miejsc!


2 komentarze do “Mucha.”
Faktycznie jest tak niby otwarte drzwi lecz wolisz zostać. Dzięki wielkie Dora 🌹💗
Dzięki za refleksję i komentarz 🙂 Pozdrawiam Dorota