Egzaminy życia.

Egzamin. Jeżeli zdawałeś na prawo jazdy, to wiesz, że egzamin posiadał ( i posiada wciąż) dwie części: teoretyczną i praktyczną. I nasze życie podobny charakter przybiera, zwłaszcza kiedy zaczynasz ze sobą rozwój energetyczny. 

Gdy dostrzegasz w swoim zachowaniu coś co Ci zaczyna przeszkadzać, to uruchamia się tak zwana „rozkmina” po co, na co, skąd, z jakiego powodu? Poruszasz ten temat w rozmowach z samym sobą oraz w rozmowach z przyjaznymi Ci osobami.

Rozważanie owego tematu „na sucho”, to właśnie część teoretyczna egzaminu na prawo jazdy, ale zostaje nam jeszcze jazda, tak?

Pamiętasz o czym mówi prawo przyciągania lub prawo siewu i zbioru? Pamiętasz o tym, że myśl jest energią?

Zauważ więc, że to o czym myślisz, musi zamanifestować się w Twoim życiu. Innym słowy mówiąc: swoimi rozważaniami „na sucho” przyciągasz konkretne wydarzenia w Swoim życiu.

Po co? 

Właśnie po to, aby zdać egzamin praktyczny. 

Do egzaminu możesz podchodzić wiele razy. Za każdym kolejnym razem musisz ponieść jednak koszty. Takie jak dodatkowe lekcje, dodatkowo zorganizowany czas, opłaty, zorganizowanie opieki do dzieci jeżeli je posiadasz, zwolnienie z pracy itd.

No każdy indywidualny zestaw wydatków posiada.

A wszystko odbywa się w jednym celu – zrozumienia.

Uwaga podaje przykład.

Część pierwsza, egzamin teoretyczny.

Pewnego dnia budzisz się i orientujesz się, że ciągle o coś się obawiasz i martwisz, a to o pracę, a to partnera, a to o dzieci, a to czy zdążysz tam gdzie masz zdążyć, a czy auto będzie sprawne, a czy buty Cię nie obetrą, a czy święta się udadzą, a czy deszcz będzie padał, a to, a siamto … 🙁

Przez większość swojego życia jesteś permanentnie czymś zmartwiony.

Zaczynasz przyglądać się tematowi bliżej, od kiedy tak jest, gdzie był początek, co go spowodowało, dzwonisz do jednej, drugiej, trzeciej, dziesiątej osoby. Upewniasz się, że nie zwariowałeś.

Postanawiasz, że zmieniasz swoje zachowanie, bo to Ci nie służy. Od dzisiaj przestajesz się martwić – I WŁAŚNIE ZDAŁEŚ TEORIĘ, BRAWO TY!

Teraz czas na część drugą.

Egzamin praktyczny.

Efektem Twoich rozważań będą sytuacje, które stworzą Ci możliwość, byś mógł po staremu na nie zareagować, czyli martwieniem się. Występować zaczną one wręcz lawinowo, w jednym tylko celu: abyś mógł zdać jazdę, abyś tym razem zareagował na nie zgodnie ze swoim nowym postanowieniem.

I znowu możesz do egzaminu podchodzić tak długo jak chcesz, pamiętaj tylko o kosztach. Podchwytliwe sytuacje będą występowały, aż się sprawdzisz. Wówczas zdasz jazdę.

Jeżeli będziesz konsekwentny i zdeterminowany i przynajmniej przez 7 dni pod rząd (tyle mózg potrzebuje na stworzenie nowego śladu myślowego) wytrwasz w nowych reakcjach. Stary nawyk przykryjesz nowym i nie będziesz musiał więcej brać udziału w schemacie o nazwie „martwienie się”. – I WŁAŚNIE ZDAŁEŚ EGZAMIN PRAKTYCZNY, BRAWO TY!

Proste i trudne zarazem, bo jak mówią na mieście: przyzwyczajenie to druga natura człowieka, ale nie mówią o tym, że dokonanie zmian jest jak najbardziej możliwe.

Proces zdrowienia zawsze wygląda tak samo. Nie należy wpadać w panikę gdy wydaje się nam, że nieszczęścia chodzą parami i wszystko się na nas uwzięło. Trzeba spokojnie zastanowić się co jest w nas gotowego do zrozumienia i stworzenia na nowo, a następnie przystąpić do testów oraz zdać praktykę.

Dzięki Wielkie za czytanie.

Zapraszam do ćwiczeń.

Terminy wyjazdów.

Dołącz do marketu naszej społeczności.

Autor wpisu

Dorota Sznyterman - Łabęcka

Jeżeli czujesz się:
Zestresowany? Zmęczony? Nieszczęśliwy? Znudzony swoim życiem? Doświadczasz chorób? Czy bywasz niezadowolony z relacji z bliskimi?

Pomogę Ci osiągnąć:
Szczęście – odnajdziesz przyczynę wszystkich trudnych sytuacji, które Cię spotykają oraz znajdziesz drogę do ich rozwiązania,
Zdrowie – zrozumiesz z jakiego powodu każda choroba zaczyna się najpierw w głowie,
Bogactwo – znajdziesz genezę problemów finansowych przyciągniesz obfitości.

Skomentuj wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jak mogę pomóc?

Jeżeli czujesz się:
Zestresowany? Zmęczony? Nieszczęśliwy? Znudzony swoim życiem? Doświadczasz chorób? Czy bywasz niezadowolony z relacji z bliskimi?

Jeśli tak, to Zapraszam:
Do czytania i komentowania artykułów, do kontaktu (tel. 666 019 377), oglądania mojego kanału na YT

Na indywidualne spotkania rozwojowe,
Na kursy wyjazdowe weekendowe oraz tygodniowe do miejsca z dusza czyli Żelazka koło Ogrodzienca.

Pomogę Ci osiągnąć:
Szczęście – odnajdziesz przyczynę wszystkich trudnych sytuacji, które Cię spotykają oraz znajdziesz drogę do ich rozwiązania,
Zdrowie – zrozumiesz z jakiego powodu każda choroba zaczyna się najpierw w głowie,
Bogactwo – znajdziesz genezę problemów finansowych przyciągniesz obfitości.

Dorota Sznyterman-Łabęcka

+48 666 019 377

Zapraszam do rozmowy:)

dorota@sznyterman.pl

Zapraszam do wysłania wiadomości

Newsletter

Szanuję twoją prywatność, nie mam zamiaru rozsyłać spamu. Będę wysyłał do ciebie wiadomości dotyczące nowości na blogu oraz produktów i usług z blogiem związanych - umów, regulaminów, poradników, kursów itp. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.

Popularne posty